פיתוח אריזה

תהליך פיתוח אריזה דורש הסתכלות מעמיקה על כל הגורמים המשפיעים ומושפעים מן האריזה.

PACKTECH מציעה לכם ליווי בכל שלבי הפיתוח והרכישה של האריזות בדגש על פרמטרים כגון חווית צריכה, ידידותיות לסביבה, הארכת חיי מדף, התייעלות ועוד.

שלבי הפיתוח חייבים לקחת בחשבון את כל בעלי העניין בתהליך:

התכולה

האריזה אמורה להגן על התכולה ולהאריך את חיי המדף שלה תוך כדי שמירה על בטיחות הלקוח. תהליך פיתוח האריזה מתחיל מהבנת הצרכים של המוצר. לדוגמא אם המוצר רגיש לחמצן , נתכנן אריזה עם חסמות גבוהה לחמצן ואולי נוסיף סופחי חמצן שיספחו את החמצן הנפלט לחלל האריזה. לעומת זאת, ירקות ופירות נושמים ולכן נתכנן עבורם אריזה המאפשרת כניסה של חמצן ויציאה של CO2. אריזה נכונה תמנע קלקול של המוצר. תצמצם בזבוז ותיצור אינטראקציה בטוחה.

הצרכן

בתהליך פיתוח האריזה נשאף ליצר חווית צריכה אופטימלית המותאמת לערכי המותג. המטרה הינה לתת מענה הן לצרכים הקוגניטיביים כגון נוחות צריכה, בנית אימון והן לצרכים הרגשיים על מנת ליצור מעורבות רגשית ונאמנות למותג. התהליך כולל הבנה של כל נקודות המפגש של הצרכן עם האריזה והתאמת האריזה כך שתקנה את החוויה הרצויה.

תהליך הייצור ומילוי

תהליך פיתוח האריזה חייב לקחת בחשבון את תנאי הייצור ומילוי, את גבולות הגזרה של הציוד הקיימים או/ו העתידיים כך שהעבודה המשותפת לא תפגע באיכות המוצר וביעילות התהליך.

לוגיסטיקה

לאחר המילוי , המוצר עובר לאחסון , שינוע , נקודת מכירה או מכירה ישירה ללקוח ולכן פיתוח האריזה דורש הבנה של שרשרת הערך ותכנון הולם של האריזה כך שתשמר את האיכות והיעילות בכל השלבים שהיא עוברת.

עלויות וסיכונים

השקת אריזה חדשה  ועבודה שוטפת עמה כרוכים בסיכונים ועלויות גבוהות. חלקן שקופות וחלקן נסתרות. תכנון מיטבי ייקח בחשבון את כל ההשלכות וייתן להן מענה אופטימלי.

רגולציה ואיכות הסביבה

האריזה חייבת לעמוד בכל הרגולציות הרלוונטיות. בשנים האחרונות נושא איכות הסביבה הפך להיות דומיננטי הן ברגולציה והן בדעת הקהל.

מאחורי שעות רבות של הובלת פרויקטים מורכבים בתחומי החדשנות , הקיימות וההתייעלות בעולמות האריזה. החל מהבנה ותכלול כלל הצרכים המולטידיסיפלינרים, איתור ופיתוח פתרונות חדשניים, תכנון וולידציה לאורך כל שרשרת הערך.